استان کهگیلویه و بویراحمد

کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های کشور ایران است. مرکز آن شهر یاسوج است و با مساحتی حدود ۱۶هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی نسبتاً مرتفع و کوهستانی است. جمعیت کهگیلویه و بویراحمد بر پایه سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰ برابر با ۶۴۰،۰۰۰ نفر بوده که ۵۰درصد آن‌ها در شهرها سکونت دارند.
روستای زیبای ابرزگهروستای زیبای ابرزگهروستای آبرزگه یکی از روستاهای زیبا و سرسبز و دیدنی بخش موگرمون از توابع شهرستان لنده در استان کهگیلویه وبویراحمد است
روستای بسیار زیبای شوتاورروستای بسیار زیبای شوتاورشوتاور، روستایی از توابع بخش چاروسا شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد ایران است.
ماغرماغرماغر یک منطقه کوهستانی بسیار زیبا و با طبیعت بکر
شهر لیککشهر لیککشهرستان بهمئی
روستای مامازینبروستای مامازینبروستای زیبای مامازینب از توابع شهرستان بهمئی
روستای زیبای آبسلروستای زیبای آبسلروستای آبسل از روستاهای شهرستان بهمئی
دریاچه برم الواندریاچه برم الواندریاچه زیبای برم الوان واقع در 40 کیلومتری شهرستان بهمئی
بهونبهونبهون (سیاه چادر)
لاله واژگونلاله واژگونلاله واژگون - کوههای یاسوج
مجسمه آریوبرزنمجسمه آریوبرزنیاسوج ، فلکه آریوبرزن
شخم زدن زمین به شیوه سنتیشخم زدن زمین به شیوه سنتیدر کشاورزی سنتی، فعالیت کشاورزی از قبیل زراعت، باغداری و دام پروی و یا پروش ماهی و ... برای دهقان کار او و نوع زندگی او محسوب می شود و این مهمترین ویژگی این گروه و متمایز کننده از سایر افرادی که کشاورزی فقط شغل آنها و محل کسب در آمد آنها می باشد در صورتی که زندگی آنها می تواند در شهر یا در روستا باشد . در کشاورزی سنتی نیروی کار مهمترین عامل در افزایش تولید می باشد و این یکی از دلایل وجود خانوار های پر جمعیت در مناطق کشاورزی بوده است..
46 Rows,1 of 423