سایت
دسترسی سریع به نقشه
سایت های مرتبط
تبدیل کاروانسرای شاه عباسی شهر ری به انباری...
منبع : مهر پرس
کابر ثبت کننده: زهرا رشیدی
[لینک خبر]
زمان ثبت خبر : شنبه 29 مرداد 1390 ساعت : 15:46
تعداد بازدید : 522
شهر ری به عنوان مهمترین قطب گردشگری استان تهران حتی یک هتل هم ندارد. این در حالی است که کاروانسرای شاه عباسی در خیابان حرم شاه عبدالعظیم(ع) به انباری برای تولیدی های واقع در این خیابان تبدیل شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، شهرری با قدمت هشت هزارساله و بیش از ‪ ۱۶۳‬اثر و بنای تاریخی و وجود دو حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و امام خمینی(ره) پذیرای جمع کثیری از گردشگران از سراسر دنیاست اما متاسفانه با کمبودهای زیادی در زمینه اسکان و خدمات رفاهی مواجه است..

همچنین به دلیل عدم وجود مراکز اقامتی مناسب از تهران تا قم آمار مشخصی از گردشگران ری در دست نیست درحالی که پرواضح است میلیونها گردشگر مذهبی شهرستان ری با وجود 5 مسافرخانه و 150 اتاق مجبورند محل اقامت خود را شهر تهران انتخاب کنند و یا در اطراف حرم شاه عبدالعظیم و یا امام خمینی(ره) چادر برپا کنند.

نداشتن مرکز اقامتی مناسب و کافی در قطب گردشگری استان تهران درحالی است که در نزدیکی حرم شاه عبدالعظیم حسنی یکی از 999 کاروانسرای شاه عباسی قرار دارد اما تنها استفاده ای که از آن می شود، کاربری انباری برای نگهداری وسایل اضافه کارگاههای تولیدی اطراف خیابان است درحالی که می توان از این کاروانسرا به عنوان محل اقامت گردشگران استفاده کرد.

این کاروانسرای ثبت شده در فهرست آثار ملی، دارای ساختاری متشکل از گچ و آجر بصورت چهار ایوانه ساخته شده و از نظر قدمت متعلق به عصر صفویه ( حدود 500 سال پیش ) است.

rooztab.com